A hazai rendezésű kajak-kenu világbajnokság friss hírei és az olimpiai kvalifikáció!

ÉLŐBEN itt: VB minden döntőjét élőben közvetíti az M4 Sport és az m4sport.hu!

A VB-ről számokban: 101 ország csaknem 1100 versenyzője, köztük 56 magyar – az épeknél 44, a parasportolóknál 12 kajakos, illetve kenus – részvételével kezdődik a sportág olimpiai kvalifikációs világbajnoksága, amelynek Szeged ad otthont, és a jövő évi ötkarikás játékok indulási jogainak hetven százaléka a Maty-éren kel el. Íme a világbajnokság programja és a magyar keret!

Kapcsolódó hír: ha a helyszínen szeretnétek szurkolni a magyar válogatott sikeréért, és testközelből szeretnétek átélni a versenyek hangulatát, ITT tudtok elektronikusan jegyet vásárolni a szegedi világbajnokságra!

Szeged Kajak-Kenu Világbajnokság 2019 augusztus
Szeged, Tisza part, a pálya és a közönség

A szegedi Kajak-Kenu VB teljes programja:

Augusztus 21., szerda:

9.55, előfutamok:

női K-2 200 m

férfi C-2 200 m

női C-1 500 m

férfi K-1 500 m

férfi C-2 500 m

női K-2 1000 m

férfi K-4 1000 m

15.00, középfutamok:

női K-2 200 m

férfi C-2 200 m

női K-2 1000 m

férfi K-4 1000 m

16.25, előfutamok:

férfi C-1 200 m

női K-1 200 m

férfi K-1 200 m

17.40, döntők:

paraversenyek

Augusztus 22., csütörtök:

9.00, előfutamok:

férfi C-2 1000 m

férfi K-1 1000 m

női K-1 1000 m

női C-1 200 m

férfi C-1 500 m

férfi K-2 500 m

női K-2 500 m

15.00, középfutamok:

férfi C-2 500 m

női C-1 500 m

férfi K-1 500 m

női K-2 500 m

16.30, döntők:

A paraversenyek

16.50, előfutamok:

férfi C-4 500 m

női C-2 500 m

női K-4 500 m

férfi K-4 500 m

Augusztus 23., péntek:

9.00, előfutamok:

női K-1 500 m

férfi K-2 1000 m

férfi C-1 1000 m

11.00, döntők:

A paraversenyek

11.15, előfutamok:

férfi K-2 200 m

női C-2 200 m

12.03, középfutamok:

férfi C-1 500 m

férfi K-2 500 m

14.15, B és C döntők:

15.03, A döntők

női K-2 200 m

férfi C-2 200 m

női C-1 500 m

férfi K-1 500 m

férfi C-2 500 m

női K-2 1000 m

férfi K-4 1000 m

16.18, középfutamok:

női K-1 200 m

férfi K-1 200 m

női C-1 200 m

férfi C-2 1000 m

férfi K-1 1000 m

női K-1 1000 m

Augusztus 24., szombat:

9.00 B és C döntők

10.15 döntők:

A paraversenyek

11.33, A döntők:

női K-1 200 m

férfi K-1 200 m

női C-1 200 m

férfi C-2 1000 m

férfi K-1 1000 m

női K-1 1000 m

férfi C-1 500 m

férfi K-2 500 m

női K-2 500 m

15.00, középfutamok:

női K-1 500 m

női C-2 500 m

férfi K-2 1000 m

férfi C-1 1000 m

férfi C-1 200 m

női C-2 200 m

férfi K-2 200 m

férfi C-4 500 m

női K-4 500 m

férfi K-4 500 m

Augusztus 25., vasárnap:

10.15, B és C döntők

11.34, A döntők:

női C-2 500 m

női K-1 500 m

férfi K-2 1000 m

férfi C-1 1000 m

női C-2 200 m

férfi C-1 200 m

férfi K-2 200 m

férfi C-4 500 m

női K-4 500 m

férfi K-4 500 m

14.30, A döntők:

női C-1 5000 m

férfi C-1 5000 m

női K-1 5000 m

férfi K-1 5000 m

A szegedi vb-n induló magyar válogatott:

A Nők:

K-1 200 m (olimpiai szám): Lucz Dóra

K-1 500 m (olimpiai szám): Kozák Danuta

K-1 1000 m: Csipes Tamara

K-1 5000 m: Bodonyi Dóra

K-2 200 m: Lucz Anna, Kiss Blanka

K-2 500 m (olimpiai szám): Kárász Anna, Kozák Danuta

K-2 1000 m: Hagymási Réka, Medveczky Erika

K-4 500 m (olimpiai szám): Gazsó Dorka Alida, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra

C-1 200 m (olimpiai szám): Nagy Bianka

C-1 500 m: Bragato Giada

C-1 5000 m: Lakatos Zsanett

C-2 200 m: Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső

C-2 500 m (olimpiai szám): Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső

A Férfiak:

K-1 200 m (olimpiai szám): Csizmadia Kolos Attila

K-1 500 m: Dombvári Bence

K-1 1000 m (olimpiai szám): Kopasz Bálint

K-1 5000 m: Noé Bálint

K-2 200 m: Balaska Márk, Apagyi Levente

K-2 500 m: Noé Zsombor, Bogár Gábor

K-2 1000 m (olimpiai szám): Kammerer Zoltán, Gál Péter István

K-4 500 m (olimpiai szám): Nádas Bence, Tótka Sándor, Birkás Balázs, Kuli István

K-4 1000 m: Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Kós Benedek

C-1 200 m: Hajdu Jonatán

C-1 500 m: Bodonyi András

C-1 1000 m (olimpiai szám): Kiss Tamás

C-1 5000 m: Adolf Balázs

C-2 200 m: Korisánszky Dávid, Mike Róbert

C-2 500 m: Hajdu Jonatán, Fekete Ádám

C-2 1000 m (olimpiai szám): Kiss Balázs, Dóri Bence Balázs

C-4 500 m: Sáfrán Mátyás, Mike Róbert, Korisánszky Dávid, Bakó Tamás

A Paracsapat (minden verseny távja 200 m):

A Nők:

KL1: Pulai Erika

KL2: Varga Katalin

KL3: Fehér Annamária, Molnár Nikoletta

VL3: Varga Katalin, Molnárné Tóth Julianna

A Férfiak:

KL1: Kiss Péter, Suba Róbert

KL2: Rozbora András, Rescsik Csaba

KL3: Kiss Erik, Török Dávid

VL2: Suba Róbert, Juhász Tamás